Firma Hydrauliczna
telefon: komórkowy

Instalacje gazowe czyli gaz w kuchni i kotłowni

Świadczymy usługi montażu instalacji gazowej doprowadzającej gaz ziemny do państwa mieszkania lub domu i rozprowadzenie instalacji wewnątrz np. do kuchenki gazowej. Po dokonaniu montażu wraz z właściwymi zaworami i zabezpieczeniami oraz sprawdzeniu szczelności instalacji może ona zostać zgłoszona do gazowni w celu dokonania odbioru.

Zajmujemy się również dokonywaniem napraw i przeglądów instalacji już istniejących.

Instalacja gazowa pozwala na dostarczanie do Twojego mieszkania gazu ziemnego. W jej skład wchodzi wiele przewodów rurowych a także osprzęt przesyłowy gazu (gazomierze, zawory redukcyjne, reduktory ciśnienia oraz zawory odcinające). W przypadku gdy nie jest ona przeglądana i poddawana kontroli regularnie, może stwarzać poważne zagrożenie dla mieszkańców danego budynku lub kamienicy. Aby zapobiec jakimkolwiek awariom instalacji gazowej należy posiadać podstawowe informacje na jej temat. Na początku musimy sprawdzić elementy instalacji gazowej. Muszą być one zgodne z przepisami Prawa Budowlanego, a mianowicie odpowiednio szczelne, a także umieszczone wystarczająco daleko od pozostałych instalacji takich jak cieplna czy też elektryczna. Należy także co pół roku sprawdzać stan instalacji gazowych.

Nasza firma bez problemu sprawdzi, zamontuje lub naprawi Twoją instalacje gazową. W dzisiejszych czasach najchętniej korzystamy z kuchenek gazowych, kominków gazowych czy też podgrzewaczy ciepłej wody. Nasza firma oferuje także montaż wyżej wymienionych urządzeń jak i piecyków gazowych renomowanych firm.

Kotłownie gazowe

Jeśli zamierzamy wybudować dom, prędzej czy później przyjdzie nam się zastanowić, w jaki sposób będziemy go ogrzewać. Zdecydowana większość budujących stawia na instalację centralnego ogrzewania z kotłem grzewczym.

Nasza firma ma do zaoferowania montaż lub przegląd kotłowni gazowych. Zgodnie z obecnymi przepisami, gazowe kotły grzewcze o mocy do 30 kW można montować w pomieszczeniach nie przeznaczonych do stałego pobytu ludzi. Jeszcze kilkanaście lat temu kotły gazowe były montowane przede wszystkim w piwnicy. Obecnie nie stosuje się już rur tak dużej średnicy jak wtedy, ponieważ na rynku pojawiły się znacznie mniejsze, lżejsze i ładniejsze kotły wiszące. Dlatego dzisiaj kotły gazowe możemy montować w pomieszczeniach, które wcześniej nie były wykorzystywane do tego celu. Modele wiszące najchętniej są umieszczane w kuchni lub łazience, natomiast stojące, z większym zasobnikiem na ciepłą wodę, na przykład w spiżarni lub suszarni.

W naszej firmie znajdziecie szeroki wybór kotłów. Wymagania wobec pomieszczenia kotłowni są uzależnione od łącznej mocy cieplnej urządzeń grzewczych. Według tej zasady, my podzieliliśmy kotły na dwie grupy. Posiadamy kotły o mocy do 60kW, a także kotły o mocy od 60kWdo 2000kW. Moc cieplna kotłowni w domach jednorodzinnych wynosi ok. 40-50 kW. Dotyczą ich więc przepisy dla kotłowni o mocy do 60 kW. Aby ułatwić sobie pracę, je również podzieliliśmy na kotłownie o mocy do 30 kW i od 30kW do 60 kW.
Polecane przez nas piece, należą do powyższych firm: Vaillant, Imergas, Buderus, Brotje, Wolf oraz Vissmann. Nasza oferta obejmuje zarówno domy jednorodzinne, wielorodzinne a także budynki przeznaczone do pracy. Jesteśmy otwarci na wielu klientów, a hydraulicy naszej firmy w razie potrzeby doradzą Państwu jak najlepsze rozwiązanie.
dane kontaktowe
projekt, realizacja i reklama w Internecie: haiku.com.pl