Firma Hydrauliczna
telefon: komórkowy

FAQ czyli najczęściej zadawane pytania

  1. Ile kosztuje usługa?

    Zawsze powtarzamy: „Nie wycenię usługi póki jej nie zobacze”. Nie jesteśmy w stanie wycenić usługi przez telefon lub na słowo.
    Jest to związane z faktem, iż każde zlecenie jest inne i wymaga różnych nakładów jak np. dodatkowe przebijanie ścian, kucie stropów, utrudnione podejście itp.
    Aby wycenić usługę i przygotować kosztorys musimy zapoznać się z przedmiotem pracy. Zachęcamy do zapraszania nas na wizję lokalną w celu dokonania wyceny. Ten element współpracy jest całkowicie bezpłatny.
  2. Czy świadczymy usługi w odległości większej od wyznaczonej?

    Oczywiście. Możemy dojechać nawet za granicę i świadczyć tam nasze usługi.
    W przypadku odległości dalszej niż 60 km od Gorzowa Wlkp. przewidywane jest doliczanie kosztów przejazdu, jednakże w przypadku dużych zleceń jesteśmy skłonni do rezygnacji z nich. Wszystko podlega negocjacji. Zapraszamy do kontaktu.
  3. Rabaty?

    Usługi wykonujemy z materiałów dostarczonych przez zleceniodawcę lub zapewniamy dostarczenie niezbędnych materiałów na miejsce usługi.
    W drugim przypadku dzięki powiązaniom z hurtowniami sanitarnymi w Gorzowie Wielkopolskim możemy pośredniczyć w negocjowaniu korzystnych rabatów na materiały.
  4. Jak dbać o instalację sanitarną?

    Najczęstszą przyczyną niedrożności kanalizacji czyli powstawania zatorów jest:
    • wadliwa lub nieprawidłowo wykonana kanalizacja
    • dostawanie się resztek jedzenia z mytych naczyń do odpływu zlewozmywaka zamiast do śmietnika,
    • wylewanie do kanalizacji substancji, które w swoim składzie posiadają piasek, gips, glinę, farby, kleje, żwir, gruz lub trociny.
    • wyrzucanie do kanalizacji przyborów higienicznych, czyli podpasek, tamponów, waty, wkładek czy nawilżających chusteczek
    Unikanie powyższych błędów zapewnia dłuższe bezproblemowe funkcjonowanie kanalizacji.

    Ponadto regularne stosowanie chemicznych środków udrażniających rury stanowi dobrą profilaktykę powstawania zatorów.

    Jednakże stanowczo odradzamy stosowanie chemicznych środków udrażniających gdy zator już powstanie. Zatory takie powstają najczęściej z przyczyn utknięcia w rurze materiałów stałych jak np. zgubiona kostka toaletowa, zastygły gips, napęczniałe przybory higieniczne. Na tych materiałach gromadzą się fekalia i papier toaletowy potęgując zator. Środki chemiczne zastosowane w takiej sytuacji nie tylko nie usuną przyczyny zatoru ale też mogą zgromadzić się w jego miejscu i jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. Takie środki chemiczne mają tendencję do twardnienia na kamień. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem pozostaje wymiana rury kanalizacyjnej w miejscu zatoru.
  5. Czym zajmuje się hydraulik

    Hydraulik (inaczej monter instalacji sanitarnych) zajmuje się montażem, instalacją i naprawą instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania.

    Hydraulik najpierw montuje instalacje, a potem dba o utrzymanie ich prawidłowego funkcjonowania - dokonuje przeglądów sieci rur doprowadzających do domów, budynków i zakładów przemysłowych ciepłą i zimną wodę, gaz i odprowadzających ścieki. Jego zadaniem jest także utrzymanie w budynkach prawidłowego funkcjonowania instalacji ciepłej i zimnej wody, centralnego ogrzewania oraz instalacji gazowych i kanalizacyjnych.

    Osoba zatrudniona na tym stanowisku usuwa doraźne awarie, ale także zajmuje się naprawami planowanymi i modernizacją sieci instalacji i urządzeń. Do jej zadań należy układanie, spawanie, uszczelnianie rur, montaż specjalistycznych urządzeń do pomiaru ciśnienia, ilości przepływu wody, gazu, ropy itp. Takie prace wykonywane są najczęściej na podstawie rysunków technicznych, dlatego hydraulik powinien sprawnie je odczytywać.
  6. Jak znaleźć dobrego hydraulika

    Mimo największych starań i chęci, w pewnym momencie każda instalacja hydrauliczna, sanitarna czy też wodno-kanalizacyjna ulega uszkodzeniu i niezbędna okazuje się pomoc fachowca, czyli hydraulika. Pojawia się wtedy problem, gdzie znaleźć odpowiedniego fachowca, który szybko, solidnie i tanio poradzi sobie z naszą usterką.
    Często sięgamy po oferty fachowców, którzy ogłaszają się w prasie. Niestety, bardzo często okazują się oni amatorami, których działania mogą przynieść nam jeszcze większe szkody (i to za niemałe pieniądze). Jak więc można znaleźć i rozpoznać dobrego hydraulika?
    Przede wszystkim zrezygnujmy z poszukiwania specjalisty w prasie. Na pewno ogłaszają się tam również faktyczni fachowcy, jednak ryzyko jest zbyt duże. Dobrym sposobem na znalezienie zaufanego hydraulika może być rekomendacja rodziny lub znajomych. Dobrze jest także korzystać z ofert specjalistów, którzy profesjonalnie podchodzą do swojej pracy - np. mają zarejestrowaną firmę czy też prowadzą zachęcającą własną stronę internetową. Na stronach www sprawdźmy, w czym konkretnie specjalizuje się dany fachowiec i jak dokładnie przedstawia się jego oferta.
    Pamiętajmy jednak o tym, by dany hydraulik pracował w naszym mieście bądź rejonie. Warto przed ostatecznym podjęciem decyzji zasugerować się również opiniami dostępnymi na forach internetowych, napisanymi przez dotychczasowych klientów.

    Kiedy możemy stwierdzić, że dany hydraulik to faktycznie specjalista? Posiadanie klucza francuskiego i mianowanie się hydraulikiem to w dzisiejszych czasach trochę za mało. Dobry fachowiec w tej branży to przede wszystkim osoba posiadająca odpowiednie wykształcenie oraz praktykę zawodową.
    Poza wiedzą i umiejętnościami musi on jednak jeszcze dysponować doświadczeniem oraz nowoczesnym i profesjonalnym sprzętem (narzędziami i urządzeniami) właściwym dla pracy hydraulika. Taki ekwipunek sprawia, że jedna osoba jest w stanie samodzielnie poradzić sobie nawet z zaawansowanymi uszkodzeniami oraz awariami hydraulicznymi. A warto pamiętać, że mniejsza ilość specjalistów pracujących nad naprawą, to jednocześnie mniejsze koszty przez nas ponoszone.

    O kompetencjach hydraulika świadczy jeszcze jeden fakt. Dobrze jest sprawdzić, czy dany hydraulik lub firma, w ramach której wykonuje on swoje usługi, współpracuje z administracją nieruchomościami. Przecież każdej wspólnocie mieszkaniowej zależy na tym, by hydraulika bloku czy kamienicy działała sprawnie i bez zarzutów, a jest to możliwe tylko i wyłącznie przy wsparciu odpowiednich fachowców.
    Dobrego specjalistę szybko poznamy już na pierwszy rzut oka. Swoje narzędzie przechowuje on w profesjonalnej skrzynce, która chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi, na bieżąco informuje klienta o postępach w pracy i charakterze awarii, podając przy tym wszelkie możliwe rozwiązania problemu. Dobry fachowiec idzie z duchem technologii i stosuje nie tylko nowoczesne narzędzia, ale i metody pracy.
dane kontaktowe
projekt, realizacja i reklama w Internecie: haiku.com.pl